KONFERENCE: LIBRI SPECULUM VITAE. KNÍŽKY NAUČENÍ VŠELIKÉHO JAKO ŽIVÁ DÍLA MINULÝCH DOB

11.10.17

Ve dnech 17.–20. října 2017 se v prostorách Moravské zemské knihovny v Brně uskuteční VII. mezinárodní interdisciplinární konference věnovaná problematice dějin knižní kultury v rámci výzkumu historických knižních a archivních fondů na téma „Libri speculum vitae. Knížky naučení všelikého jako živá díla minulých dob“.

Hlavními organizátory konference jsou Ústav romanistiky a Ústav archivnictví a PVH Filozofické fakulty Jihočeské univerzity a Moravská zemská knihovna v Brně.

Program v českém jazyce ke stažení → ZDE

Pracovní jazyky: čeština, slovenština, němčina, francouzština, italština (příspěvky budou simultánně tlumočeny).

Součástí konference bude i exkurze do rajhradské a některé brněnské klášterní knihovny.

Zaslání přihlášek a anotací příspěvků: do 30. dubna 2017

Kontaktní adresa: librispeculum2017@gmail.com

Pozvánka v anglickém jazyce ke stažení → ZDE

Pozvánka ve francouzském jazyce ke stažení → ZDE

Pozvánka v italském jazyce ke stažení → ZDE

Pozvánka v německém jazyce ke stažení → ZDE

Program v anglickém jazyce ke stažení → ZDE

Program v italském jazyce ke stažení → ZDE

Program v německém jazyce ke stažení → ZDE

Konference mohla být uskutečněna díky podpoře z prostředků programu Aktion Česká republika - Rakousko.

LOGO-AKTION-05.jpg