Vítáme Vás na stránkách Ústavu anglistiky FF JU!

 

Ústav anglistiky byl založen k 1. září 2010 a dnes nabízí dvouoborové bakalářské studium anglického jazyka a literatury (v kombinaci se studiem bohemistiky, historie, biologie, chemie a romanistickými obory), dvouoborové navazující magisterské studium anglické a americké literatury a dvouoborové navazující magisterské studium učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy. Vedle povinných předmětů mohou studenti vybírat z pestré škály předmětů povinně-volitelných a volitelných, včetně studia anglických a amerických reálií, literárního překladu prózy a poezie a mnoha specializovaných seminářů literárních.

 

Aktuality

V brožované řadě díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského byl vydán nový, devatenáctý svazek - Marná lásky snaha. Více informací najdete zde.

Ladislav Nagy recenzuje nový román Ivy Tajovské Odpusť, že jsem se vrátil. Recenzi si přečtete zde.
 
Nakladatelství Dybbuk vydalo knihu esejů Čeho bychom se měli obávat?, jejíž překlad vznikl na překladatelském semináři Ladislava Nagye. Více se dočtete zde.
 

V nakladatelství Plus vychází román Mileny Busquetové v překladu Mariany Machové. Recenzi najdete zde.

Jana Kozubíková Šandová vydala monografii s názvem Speaker Involvement in Political Interviews. Více o knize naleznete zde.

V překladu Tomáše Jajtnera a Martina Lauera vyšla kniha Alfreda Brendela Hudba, smysl a nesmysl. Více o knize naleznete zde.