Vítáme Vás na stránkách Ústavu bohemistiky FF JU! 

Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity je na základě svých vědeckých výsledků považován za prestižní bohemistické pracoviště. Personální zázemí ústavu garantuje svým studentům kvalitní vzdělání ve vyučovaných oborech.   

Ústav má akreditovány bakalářské programy Bohemistika a dvouoborové studium Bohemistika, magisterské navazující programy Bohemistika a Učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy, doktorský studijní obor Český jazyk a doktorský studijní obor Dějiny novější české literatury. Pokud u nás chcete  studovat, podívejte se na informace pro uchazeče.

Pracoviště podporuje své studenty ve studentských aktivitách a umožňuje jim podílet se na významných vědeckých úkolech ÚBO FF JU. Nabízí jim také možnost strávit část studia v zahraničí na některé z partnerských univerzit ÚBO FF JU (Glasgow, Vídeň, Drážďany, Berlín, Opole, Krakov, Padova…)

 

Ústav bohemistiky má právo konat i rigorózní zkoušky v oboru český jazyk a literatura. Ve spolupráci s PF JU se podílí na přípravě učitelů českého jazyka a literatury pro ZŠ.

 

Další informace o studiu najdete v sekci Pro studenty a podrobnosti o odborném směřování Ústavu bohemistiky najdete na osobních stránkách vyučujících a v sekci Věda a výzkum

 

Ústav bohemistiky nabízí i možnost studovat češtinu pro cizince (czech language for foreign students).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

 

NABÍDKA OKRUHŮ TÉMAT DISERTAČNÍCH PRACÍ PRO UCHAZEČE PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

Ústav bohemistiky vypisuje témata pro přijímací řízení do doktorského studia (obor Dějiny novější české literatury). Seznam témat pro AR 2018/2019 naleznete zde.

 

 

Novinky
15.2.
Výuka prof. Papouška v pondělí 18. února odpadá
12.2.
Témata přednášek ze světové literatury (UBO/KSS2 a UBO/KSZ2) v rámci LS 2019. Přednášky probíhají každé pondělí od 9.45 na P2
8.1.
Ústav bohemistiky Vás zve na přednášku z cyklu "Literatura a cenzura v české kultuře 1749-2004)"
9.12.
Ústav bohemistiky Vás zve na přednášky z cyklu "Literatura a cenzura v české kultuře 1749-2004)"
6.12.
Ústav bohemistiky Vás zve na přednášku z cyklu "Menšinové literatury? Světové literatury na okraji českého zájmu"